نهج البلاغه برگرفته از کلمات نورانی امیربیان حضرت علی(علیه السلام) است که گذشت زمان نه تنها ارزش و اهمیتش را کم نکرده بلکه هر چه که می گذرد رازی وسری از اسرارآن آشکار می گردد و خردمندان را متحیرتر می کند چرا که نهج البلاغه برگفته از وحی الهی و قرآن کریم است از زبان کسی جاری شده که خود قرآن ناطق است.
معرفی نامه حضرت به مالک اشتر به عنوان منشور سازمان ملل
گویای این حقیقت است که در برابر کلام حق و بر گرفته از علم الهی حتی دشمنان هم سر خم می کنند.
این دریای نامتناهی که سرشار از در و یاقوت می باشد سرمایه ی حقیقی است که خداوند به جهت اتمام نعمت خود بر بندگانش به آن ها ارزانی داشته است و شایسته است در این فرصت کوتاه عمر هر چه بیشتر از آن بهره ببریم و با عمل به معارف بلندش خود را به مقام خلیفه الهی نزدیکتر نماییم.
در سال ۱۳۹۲ با حمایت مالی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و همکاری شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیرجان در راستای ترویج و بهره برداری از معارف بلند کتاب شریف نهج البلاغه طرح نسیم نهج البلاغه در ماه مبارک رمضان به اجرا در آمد و استقبال مردم عزیز سبب شد که هشتمین طرح نسیم نهج البلاغه در سال جاری(۱۳۹۹) کلید بخورد اما با توجه به وضعیت سال جاری و شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری جلسات حضوری نهج البلاغه بر آن شدیم که این طرح را با تغییراتی و با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی اجرا نماییم.
امید است مورد رضایت امیرالمومنین علی( علیه السلام) قرار بگیرد و مردم عزیز و دوستدار حضرت بتوانند از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرند.
قطعا استقبال مردم عزیز پشتوانه و ایجاد انگیزه است برای تقویت و ادامه کار.

و ما توفیقی الا بالله
حسن خدامی پور دبیر طرح نسیم نهج البلاغه

فهرست